OlympusClub Polska i ja

Fotografia przyrodnicza oraz podróżnicza jest moją pasją od wielu lat, którą pozwolił rozwinąć OlympusClub. Pierwszy, bardziej profesjonalny 😉 aparat dostałam w 2005 roku i tak rozpoczęła się moja przygoda z fotografią cyfrową. Po przesiadce na lustrzankę, zaczęłam od razu szukać informacji w sieci, a zarazem miejsca do publikacji zdjęć. I tak na początku 2007 roku trafiłam na forum OlympusClub Polska.

W latach 2008-2016 byłam jego moderatorką (pod nickiem Mysikrolik), aż do sprzedaży forum. Po rocznej przerwie, powróciłam do moderacji na prośbę kilku użytkowników z długim stażem, aczkolwiek moja aktywność jest znacznie mniejsza niż kilka lat wcześniej. Nie ma także moich zdjęć, które znajdowały się w galerii publicznej. Nadal jednak darzę to miejsce dużym sentymentem, a z wieloma osobami utrzymuję stały, poza forumowy kontakt. 

Doświadczenie bycia modem przez kilka lat pozwoliło mi nie tylko zyskać nowych przyjaciół, ale przede wszystkim nauczyć się zarządzania informacjami, organizować wydarzenia on-line, starać się rozwiązywać konflikty i… mieć dystans. 😉 Był to czas, kiedy zdecydowanie fora internetowe przeważały nad grupami na portalach społecznościowych, a jednoczesna liczba aktywnych użytkowników przekraczała nie raz 10 000. 

Działalność ze świata wirtualnego, przeniosła się także do prawdziwego życia. Spotykaliśmy się często na fotozlotach lokalnych oraz krajowych. Dyskutowaliśmy przez telefon. Najlepsze zdjęcia klubowiczów trafiały do internetowej Galerii Publicznej, gdzie były prezentowane szerszej publiczności i stały się wizytówką naszego forum.

Oprócz działalności moderatorskiej, byłam współautorką artykułu, który ukazał się  w branżowym czasopiśmie Foto Digital Video (nr 54/2012) oraz referatu Wrocław na fotografii. Fajne czasy! 😉 

Migawki ze zlotów OlympusClub Polska
Artykuł w Foto Digital Video